جردن بلفورت – بازاریابی خط مستقیم (straight line marketing)


_____________

جردن بلفورت (Jordan Belfort ): بازاریابی خط مستقیم

دراین آموزش مفید و کاربردی جردن بلفورت (Jordan Belfort) که فیلم سینمایی گرگ وال استریت از روی زندگی او ساخته شده و به عنوان بهترین بازاریاب چریکی در بازار وال استریت شناخته می شود، درباره تکنیکی صحبت می کند که براساس آن می توانید محصولات خود را به هرکسی که قابلیت خرید آن را دارد بفروشید، و سطح بیزینس خود را بالا ببرید.

این تکنیک، بازاریابی خط مستقیم نام دارد، و خود جردن تمام موفقیت‌های بزرگ و جالب توجه خود را مدیون همین شیوه بازاریابی می‌داند. بر اساس سیستم بازاریابی خط مستقیم، تمام مذاکرات ما، چه برای فروشِ چیزی باشد یا برای تحت تاثیر قرار دادن کسی، همگی یک خط سیر را طی می کنند و یک نقطه شروع دارند و یک نقطه پایان. بهترین حالت آنست که فروش را در کوتاهترین حالت آن و مانند یک خط مستقیم درنظر بگیریم و بر اساس هدف گذاری صحیح برای نقطه شروع و پایان عمل کنیم.

اما در جهان واقعی تمام مذاکرات عملا یک خط مستقیم را طی نمی‌کنند، و البته ما اجازه مقداری انحراف را در بالا و پایین این خط مستقیم خواهیم داشت. به کمک همین شناخت و برنامه ریزی برای بازاریابی مستقیم (که در این فایل آموزشی درباره آن توسط گرگ وال استریت بخوبی توضیح داده شده)، و نیز با کمک خطوط انحراف که آنها را مدیریت خواهیم کرد، می توانیم مسیر و خط فروش را کاملا درخدمت خود درآوریم، و هدف بسیار مهممان را -که همانا فروختن به افراد یا جلب رضایت آنهاست- عملی سازیم.

۱۰دقیقه